У  нас  Вы  сможете  найти  всегда то,  о  чем  другие  молчат...                   Редакция принимает к опубликованию материалы, от солидарных с нами журналистов.    Наш адрес: [email protected].           Редакция оставляет за собой право публикации Ваших материалов.        Редакция не вступает в переписку с корреспондентами.       

ЗЕМЕЛЬНЫЕ АФЕРЫ

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

ЧИТАЙТЕ  В  ТЕМУ  

   ВОРОВСКИЕ ОРБИТЫ ГРУППИРОВКИ КЛИМОВА-ШНАЙДЕРА: СТРАТЕГІЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ДЕРИБАНУ "ОДЕСЬКОГО КОЗАЗЦТВА"

Ананьївська районна державна адміністрація за підписом (вже звільненого) голови Вєлкова В.М. в листі за № 2009 від 11.09.2008 року  погодила передачу в постійне користування (тобто – назавжди) Всеукраїнському козацькому війську «Південного оперативного козацького округу» 5349 гектарів найкращих земельно-водних угідь  Ананьївського району Одеської області. З них лісових – 2035 га, водно-болотних – 210 га, польових (держлісфонд) - 640 га, польових (сілгосп) – 2464 га.

Группировка "Південний оперативний козацький округ" - Одесский Политикум

Фото. группировка "Південний оперативний козацький округ"

За формулюванням «з метою поліпшення ведіння мисливського господарства в лісних масивах Ананьївського району, сприяння відтворенню і охорони тваринного та рослинного світу, проведення заходів по недопущенню виникненню та розповсюдженню хвороби тварин та птиці» козакам Південного оперативного козацького округу ананьївською виконавчою владою було погоджено надання у постійне користування  річку та ставок, ліси та лісопосадки і, саме цікаве – людські земельні паї, тобто приватну власність громадян.

Віддання 5349 гектарів земельно-водних угідь є засекреченою темою, практично жодних документів з цього питання в коридорах ананьївської влади здобути майже неможливо, але, згідно з деякими відомостями, котрі обов’язково потребують перевірки відповідними неупередженими правоохоронними органами, нині працюючі працівники земельного відділу Ананьївської райдержадміністрації в очі не бачили ніяких документів відносно погодження передачі в постійне користування земельних угідь і реєстрацію в них цей документ взагалі не проходив.

Відповідно, працівники юридичного відділу райдержадміністрації теж нічого про це не знають, документ у юриста, номер реєстрації цього погодження, підписаного головою Ананьївської райдержадміністрації Вєлковим не відповідає записам...

Є версія,що голова районної державної адміністрації разом з начальником (у минулому) земельного відділу, котра сьогодні звинувачується прокуратурою в незаконних оборудках з землею та проти котрої порушено кримінальну справу, погодження на постійне користування земельно-водними угіддями в фантастичному обсязі тайно підписали, як кажуть «на коліні». Відповідно, немає погоджень і  з  8 ! сільськими радами, на чиїй території знаходяться ці угіддя, з Ананьївською районною радою, а також - з людьми, в чиїй власності знаходяться ці земельні наділи. Як виявилось сьогодні, і керівника Всеукраїнського козацького війська «Південний оперативний козацький округ» з прізвищем Солодких В.Н., котрому погоджувалось надання у постійне користування мисливських угідь Ананьївського району – в природі не існує...

Разрешительные документы на пользование землей для группировки "Південний оперативний козацький округ" - Одесский ПолитикумТим не менше, неіснуючому керівнику Всеукраїнського козацького війська з прізвищем Солодких було погоджено надання головою Ананьївської райдержадміністрації в постійне користування 5 349 гектарів . Крім всього іншого, по суті справи, було віддано в постійне користування людську приватну власність навіть без відома власників. Фактично у громади району на 30 років забрали ліс, воду, землю, майбутній ландшафтний заповідник і віддали все це козацькому війську, представників котрих в Ананьївському районі здебільшого ніхто не знає і не бачив в очі.

Чому проігнорували думку 8 сільських рад району, районної ради,людей-власників земельних паїв – до цього часу залишається загадкою. Як наслідок - сьогодні жителі району по суті справи не мають право на річку, ліс,мальовничий ставок, де більшість городян та житель сіл проводили свій вільний час, полювали.

Мигуш Олександр Миколайович,старший єгер Ананьївського УТМР декілька місяців тому з подивом дізнався, що мисливські угіддя, щодо котрих в них укладено офіційний договір з сільськими радами району на право полювання та ведіння мисливського господарства до 2012 року, вже передані в постійне користування якійсь козацькій організації. У цих мисливських угідь уже з’явились нові господарі, котрі продають картки на право полювання вартістю 110 гривень за одну картку, а ананьївське товариство мисливців та рибалок просто проігнорували, хоча їх юридичний договір з сільськими радами ніхто не відміняв... Це вже визвало негодування та напругу серед мисливців Ананьївського району, котрі обурені тим, що їх організацію та їх правами фактично знехтували десь у високих кабінетах і сьогодні вони виступають категорично проти того, щоб віддати мисливські угіддя, щодо котрих в них укладені договори аж до 2012 року, в постійне користування козакам. Навіть якщо це Всеукраїнське козацьке військо «Південного оперативного козацького округу». Бо, як виявилось, сьогодні ананьївські мисливці фактично взагалі не мають права полювати на їх законних територіях ,що перебувають у них в законній оренді.

То ж, порушено все і вся. Влада грубо перевищила свої повноваження, фактично проігнорувавши не тільки Закон, але й  думку громад 8 сільських рад, в межах котрих знаходяться ці земельні угіддя. А саме головне те, що навіть не було погоджено передачу земельних угідь у постійне користування з власниками земельних паїв. З ними не те що не було укладено будь-якої угоди про якусь оренду їх приватної власності, де вони у разі їх погодження повинні були б отримувати за це грошові кошти – більшість з них взагалі поки що не знає, що їх земля, як виявляється, вже передана в постійне користування якісь невідомій для них козацькій організації.

Треба відзначити, що земельно-водні угіддя, котрі передали в постійне користування є найкращими в районі. Це ліси, річка, ставок. До речі, мальовничий Селіванівський ставок, який також передали козакам, станом на сьогодні знаходиться в законній оренді інших орендаторів-рибалок. Вони справно платять оренду, виконують всі вимоги Договору. Але найважливіше те, що тут місцевою громадою створюється ландшафтний заповідник, де відповідно до чинного законодавства полювання взагалі заборонено.

Так чи інакше, стверджувати про причини такого рішення не беремось, але все те, що відбулось в Ананьївському районі Одеської області інакше ніж кричуче беззаконня та повне ігнорування думки місцевої громади, людей назвати важко. Як не дивно, але все це  було офіційно узаконено рішенням Одеської обласної ради від 20 березня 2009 року, котра прийняла рішення про передачу на 30 років 5349 гектарів земельно-водних угідь Ананьївського району козацькій організації. Це вже створило значну  напругу серед населення та в мисливському середовищі району і сьогодні депутати Ананьївської районної ради ламають собі голову, роблячи спробу вирішити як тепер повернути все що передано, а це, я нагадаю, 5349 гектарів власності громади: земельні угіддя, річка, ліси, ставок тощо -  назад в Ананьївський район, місцевій громаді. Адже тепер треба звертатись до Одеської обласної ради, щоб вона відмінила своє рішення і власність громади була повернута людям.

Спитати ж за скоєне проти людей Ананьївського району сьогодні як завжди ні з кого. Не так давно голова Ананьївської районної державної адміністрації, котрий погодив надання в постійне користування козацькому війську 5349 га земельно-водних угідь звільнився, проти начальника відділу земельних ресурсів Ананьївської райдержадміністрації було порушено кримінальну справу за іншими епізодами оборудок з землею і вона також не працює. Відомо лише те, що цей самий голова РДА не так давно  придбав собі дачу саме на березі того самого мальовничого ставка Селіванівський, котрий ним же і погоджено віддати в постійне користування козакам, а сам він сьогодні благополучно перебуває в місті Одеса, де навчається в аспірантурі Академій державного управління. Серед пересічних громадян ходять чутки про фантастичні «відкати», отримані посадовими особами, називаються суми в сотні тисяч американських доларів... Хоча ніхто з ананьївців не вірить в те, що хоч хтось понесе хоч якесь покарання.

А приголомшені жителі Ананьївського району, у яких без їх відома забрали землю у постійне користування, здебільшого  тепер бояться не те що ходити на полювання, але й виходити з власних хат, бо всі ще пам’ятають що було зроблено з селянином, котрий нещодавно посмів знаходитись на території мисливських угідь сучасних панів. Його просто застрелили.

Це, правда, було в іншій області України, але куди там сумнозвісному Лозинському братись  до сучасних одеських нуворишів!

Член національної Спілки журналістів України, депутат Ананьївської районної ради.

20 грудня 2009 року

При подготовке материала были использованы ссылки на ресурсы:

http://zakon.nau.ua/?uid=1178.1.6&title=Одеська%20обласна%20рада%20XXV%20сесія%20V%20скликання%20(2009%20р.)

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=339/2008-рп&myid=4/UMfPEGznhhAZB.ZiTuFSn9HdlR2sFggkRbI1c

http://chornomorets.at.ua/index/0-12

 

17.08.2019

Володимир Седов, специально для Одесского Политикума


От редакции:

Само собой разумеется, что протащить решение о земельном отводе 5349 гектаров в Одесской области, без участия голубой парочки - "НИКОЛАЙ СЕРДЮК и НИКОЛАЙ СКОРИК" просто невозможно без спланированного одобрения Леонида Климова - фактического владельца "БЕЛО-ГОЛУБОЙ ОРГАНИЗОВАННОЙ ПАРТИЙНОЙ ГРУППИРОВКИ". Поэтому, можно с однозначной уверенностью утверждать о его заинтересованности в этом масштабном земельном дерибане. Тем более, что ранее Леониду Климову удалось под предлогом проведения ЕВРО 2012 отхватить 20 га земли, расположенной в природоохранной зоне на территории лесного массива вдоль берегов Южного Буга для строительства и размещения собственной спортивной базы ФК «Черноморец». Было это в 2007 году. Эксперимент прошел успешно и его было решено повторить в гипертрофированных масштабах. Как это происходило - Вы уже прочитали... 

P.S. Связаться с автором публикации можно через редакцию.

Дмитрий Надзоров, специально для Одесского Политикума

Читайте и смотрите в тему:

6.09.07 - ПОД ПРЕДЛОГОМ ЕВРО-2012, КОТОРОГО В ОДЕССЕ НЕ БУДЕТ, "РЕГИОНАЛ" ЛЕОНИД КЛИМОВ БУДЕТ УНИЧТОЖАТЬ ЗАПОВЕДНЫЕ ЛЕСА УКРАИНЫ

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

НАВЕРХ

Все права на информацию защищены  © "Одесский Политикум" 2010