У  нас  Вы  сможете  найти  всегда то,  о  чем  другие  молчат...                   Редакция принимает к опубликованию материалы, от солидарных с нами журналистов.    Наш адрес: [email protected].           Редакция оставляет за собой право публикации Ваших материалов.        Редакция не вступает в переписку с корреспондентами.       

2

КОРРУПЦИЯ

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

ЧИТАЙТЕ  В  ТЕМУ

 

 КОРРУПЦІЯ В ПРИМОРСЬКОМУ ВОЕНКОМАТІ ВСІ ВИМОГИ МОЛОДІ ВИКОНАНІ, ІНСТРУКЦІЇ ТА СТЕНДИ ЗМІНЕНІ, БУДЕ ПРОВЕДЕНЕ СЛУЖБОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ

Алексей Чорный - Одесский ПолитикумВ Одесі пройшла прес-конференція «демократичного альянсу» щодо результатів боротьби з корупцією в Приморському райвійськкоматі міста.

Суть проблеми полягала в тому, що в Приморському військкоматі, систематично, протягом щонайменше 4 років існувала корупційна схема, яка примушувала студентів витрачати від 200 до 400 гривень на хабарі за довідку, яку їм мали видавати безкоштовно і без будь-яких проблем.

Довідка має назву Форма №2, вона необхідна для того, щоб хлопцям призивного віку видали закордонний паспорт. В цьому документі має бути зазначено, що певна особа має відстрочку від армії. Отже студентам, які згідно закону мають таку відстрочку, документ мають видавати автоматично за вимогою. Але чиновники в Приморському райвійськкоматі додумалися, як заробляти на цьому гроші. Посилаючись на посадову інструкцію, підписану посадовцями Приморського райвійськкомату майором Світлицьким та полковником Лобаном, вони вимагали від студентів крім звичайних документів (Паспорт, , приписне свідоцтво та довідка, що ти є студентом (форма №17), які беруть і в інших військкоматах, зокрема Суворовському, цілу купу інших довідок, зокрема:

1. копію ідентифікаційного коду

2. Характеристику, завірена печаткою декана

3. Автобіографію

4. Копію атестату про повну середню освіту

5. 4 фотографії

6. Медичну амбулаторну картку студента (яку на руки студенту не завжди і дають)

7. Амбулаторну картку розвитку дитини (якої в жодного студента вже немає)

8. Довідки, що ти не стоїш на обліку:

- в психоневрологічному, - наркологічному - кожно-венерологічному диспансері

9. Загальний аналіз сечі та крові

10. Кардіограму з описом кардіолога та розшифруванням

11. Флюорографію зі знімком

12. Аналіз крові на сифіліс та СНІД.

Для проходження цих аналізів та процедур військкомат жодних направлень не давав. Отже студенти самі мусили платити за всі ці довідки та аналізи. Хлопцю, який збирав ці документи в вересні цього року вони обійшлися в 150 гривень.

Але це ще не все. Також потрібно було прийти в певний день тижня і пройти повний медогляд. Під час якого студентів направляли ще мінімум в 2-3 спеціалізовані заклади, «на додаткове обстеження». Ще близько місяця треба було проходити обстеження в цих закладах, і платити з власного гаманця за всі аналізи, рентгени та кардіограми.

Ці довідки були абсолютно абсурдними, оскільки студенти вже мали відстрочку, і їм потрібен був лише аркуш паперу на якому це написано. Всі ці довідки потрібні були лише для того, щоб у студента виникли проблеми з їх отриманням. Для того, щоб поставити його в ситуацію, коли він змушений запропонувати чиновнику хабар, аби тільки по швидше отримати форму №2. І співробітники військкомату не скривали, що отримати весь цей перелік складно, і що це займе дуже багато часу.

- «Особисто я ще не встиг дописати перелік до кінця, як мені сказали, що довідку мені можуть видати без зайвих документів і волокіти за 200 гр. По тим часам (лютий 2005 року) гроші дуже великі. В вересні 2008 за цю саму «допомогу» чиновники просили вже 400 гривень» - сказав Олексій Чорний, Голова Одеського осередку «ДемАльянсу».

Отже, коли студент приходив в райвійськкомат за цією довідкою він поставав перед вибором: або одразу дати співробітнику військомату хабар в 200-400 гривень (в залежності від року), або проходити два місяця різні медобстеження і збирати довідки, витративши трошки менші гроші. А якщо взяти до уваги, що закордонний паспорт люди часто роблять під якусь конкретну поїздку, то нескладно зрозуміти, чому величезна частина студентів обирали варіант дати хабар.

Розголосу цій проблемі надала прес-конференція, проведена «Демократичним Альянсом» в понеділок 22 вересня в рамках другої хвилі «Театру Політичної Драми», в ній члени організації розкрили суть проблеми, а також пообіцяли провести під стінами військкомату театралізовану виставу «Закрутимо гайки на корупції», протестуючи проти корупції в відомстві. Вже вечором того ж дня голові Одеського осередку демократичного Альянсу подзвонив брат полковника Лобана – військового комісару Приморського військкомату, найвищого посадовця Приморського райвійськкомату. Він запропонував зустрітися з полковником.

Під час перемовин, які тривали з 20 до 23 години, керівництву «Демократичного Альянсу» була надана посадова інструкція щодо видачі форми №2, в ній, з переліку 12 незрозумілих документів, які вимагали співробітники військкомату прямо вказана була лише Медична книжка студента та ідентифікаційний код, всі інші документи могли вимагатися лише в певних випадках. Скориставшись цим пунктом про певні випадки співробітники військкомату вимагали ці довідки в усіх випадках протягом 4 років. Вони настільки впевнено себе почували, що навіть повішали цей перелік з 12 додаткових довідок на офіційний стенд закладу!

В результаті перемовин всі вимоги «Демократичного Альянсу» по спрощенню процесу видачі довідки були виконані. Вже зранку 23 вересня інструкція для отримання форми №2 була змінена на нову, в якій з переліку 12 додаткових документів залишилась лише копія ідентифікаційного коду. Попередні вимоги інших важкодоступних документів та проходження медогляду визнані незаконними! Також зранку на офіційному стенді замість незрозумілого переліку висіла нова інструкція з підписом та печаткою, хоча і оформлена заднім числом (02.10.2002)J. В свою чергу "Демократичний Альянс" скасував проведення акції під стінами військкомату а також пообіцяв зазначити під час прес-конференції, що в інструкції полковника Лобана прямого наказу збирати 12 непотрібних довідок не було.

«Демократичний Альянс» виконав свою обіцянку. На прес-конференції 24 вересня Олексій Чорний зазначив:

- «Ми вибачаємося, що в прес-конференції 22 вересня ми сказали, що з під пера полковнина Лобана вийшов наказ в якому зазначена необхідність збору 12 різних документів. Насправді це не наказ а інструкція, і прямого наказу брати 12 документів там нема, він лише залишає таку можливість. Неправильне формулювання було пов’язано з тим, що доки ми не провели прес-конференцію документ нам відмовлялися надати…».

Також на прес-конференції було зазначено, що полковник Лобан дав слово офіцера, що буде проведене службове розслідування, і всі винні будуть покарані. Чого варте це слово громадськість зможе дізнатися вже найближчим часом в залежності від того, буде хтось нести відповідальність за неподобство, яке коїлося протягом мінімум чотирьох років чи справу спробують зам’яти.

Приємним завершенням прес-конференції стало оголошення «Демократичним Альянсом» антикорупційного руху «Закрутимо гайки на корупції». В рамках цього руху молодіжна організація взяла на себе відповідальність боротися з корупцією, з якою стикається молодь в різних установах Одеси. В першу чергу буде перевірено інформацію, що деякі проблеми з формою №2 є також в Київському та Малиновському райвійськкоматів. Також «Демократичний Альянс» заявив, що буде тримати під пильним контролем дотримання чиновниками документів, підписаними під тиском організації. Зараз таких документів вже два: Інструкція про порядок отримання форми №2 (Приморський райвійськкомат), та перелік видів медичної допомоги, що має надаватися студентам протягом року (Поліклініка №12) – результат акції «Казочка про 15 гривень».

Також Голова осередку Олексій Чорний закликав всіх молодих людей, в яких є проблеми через корупцію в різних установах звертатися по допомогу до «Демократичного Альянсу».

т. 8 063 273 23 54, Олексій Чорний, специально для Одесского Политикума

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

НАВЕРХ

Все права на информацию защищены  © "Одесский Политикум" 2008