У  нас  Вы  сможете  найти  всегда то,  о  чем  другие  молчат...                   Редакция принимает к опубликованию материалы, от солидарных с нами журналистов.    Наш адрес: politikym@lenta.ru.           Редакция оставляет за собой право публикации Ваших материалов.        Редакция не вступает в переписку с корреспондентами.       

2

ВЛАСТЬ

 

ОСОБЕННОСТИ "РАБОТЫ" ГУБЕРНАТОРА ПО-ОДЕССКИ: КАПКАН ДЛЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Парк имени Кирова в Ананьеве - Одесский ПолитикумВеличезна кількість несанкціонованих сміттєзвалищ сьогодні стали візитною карткою багатьох міст та сіл Одеської області.

Купи різноманітного сміття на вулицях та в парках вже нікого не дивують та не обурюють, а приймаються як належний додаток до сучасної влади. Тим більше, що ця сама влада просто не в змозі припинити їх існування, і тому скаржитись пересічному українцю будь-куди просто немає сенсу. В кращому випадку буде отримано відписку.

Так, на Ананьївщині несанкціоновані сміттєзвалища стали невід’ємною складовою для багатьох сіл та міста Ананьїва, де вкупі з бродячими собаками вони стають справжньою напастю для жителів і головним болем для людей, котрих виборці обрали керувати на місцях - міського та сільських голів.

І справа зовсім не в тому, що саме ці посадові особи місцевого самоврядування виявились неспроможними вирішувати наболілі для всіх жителів питання, а зовсім в іншому.

Адже, як виявилось, для того, щоб наприклад голові Новоселівської сільської ради Ананьївського району отримати дозвіл на розміщення відходів та ліміту на утворення та розміщення відходів на 2009 рік, йому потрібно надати тільки до державного Управління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області 19 всіляких проектів, довідок, відомостей, висновків, інформацій, наказів, ліцензій, свідоцтв тощо.

Від сільських голів вимагаються звіти, перспективні плани, дозволи і ще багато всіляких документів, котрі вони просто фізично не в змозі зробити. Крім того, на це йде величезна кількість коштів, котрих у місцевого самоврядування сьогодні, звісно, немає. Та й чисто технічно – місцеві народні обранці при всьому своєму бажанні просто не в змозі зібрати, оформити належним чином, оплатити та надати дозвільним «органам», котрих сьогодні розплодилась величезна кількість (і всі хотять смачно їсти!) таку кількість документів.

Общественный туалет в парке имени Ленина в Ананьеве - Одесский Политикум    Свалка на территории Ананьева - Одесский Политикум

Для того, щоб відповідно до чинного законодавства України в невеличкому селі Ананьївського району Одеської області відкрити санкціоноване сміттєзвалище, сільському голові потрібно пройти всі кола сучасного бюрократичного пекла – біля десятка різноманітних дозвільних служб та правоохоронних структур, котрі у свою чергу вимагають від нього іноді заздалегідь неможливі документи. Грошей на все це у сільського голови, звісно, немає.

Бо зарплату він сьогодні якщо й отримує, то тільки половину, а «крайній» завжди він. Та й штрафів теж вистачає, бо на своїй території за все відповідає саме сільський голова. От і попадає місцевий «народний обранець» у капкан, розкладений йому (іноді – свідомо) начальствующими бюрократами.

Свалка на улице незавасимости в Ананьеве - Одесский ПолитикумЯк виявляється, у сучасного сільського голови відповідно до діючого законодавства України сьогодні біля 200 власних та делегованих державою повноважень.

Але як їх виконувати в ситуації, котра сьогодні склалась – невідомо. І добре, якщо у місцевого обранця є можливість заплатити штрафи, котрими безбожно обкладаються можновладцями сільські голови. Якщо ж такої можливості немає, а на чисельні хабарі теж грошей немає, то залишається лише спостерігати за так званими «несанкціонованими сміттєзвалищами», котрі як гриби ростуть на родючій українській землі.

І наостанок. Внаслідок злочинної недбалості влади всіх рівнів в Ананьєві вже декілька років не працюють очисні споруди. Щоденно в річку Тилігул, винищуючи все живе, скидується біля 600 кубометрів нечистот. Менш, ніж через місяць закінчується дозвіл на водокористування в місті і Ананьїв чекає екологічна катастрофа, що призведе до актів народної непокори. В районі до цього часу не вивезено 11 тонн токсичних отрутохімікатів, котрі зберігають ся майже під відкритим небом. Несанкційовані сміттєзвалища утворюють багаторічні «Гімалії» в населених пунктах району…

Письмо из государственного управления охраны окружающей среды - Одесский Политикум

Про все це відомо на всіх рівнях влади уже декілька років, але все залишається без змін. Ніхто ніколи, крім «стрілочника» - сільського голови та другорядного міського чиновника, від котрого нічого не залежить, ніякого покарання не несе. Виникає просте питання:» Нас хочуть винищити? І чи є в цій державі сьогодні хоч якась влада?»…. І чи буде несподіванкою для керівників району та області, коли люди, котрих вже довели до крайньої межі, дуже скоро піднімуться на протестні акції?

Владимир Седов, член національної Спілки журналістів України,

депутат Ананьевского районного совета,

специально для Одесского Политикума

Владимир Седов, специально для Одесского Политикума

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

НАВЕРХ

Все права на информацию защищены  © "Одесский Политикум" 2009