У  нас  Вы  сможете  найти  всегда то,  о  чем  другие  молчат...                   Редакция принимает к опубликованию материалы, от солидарных с нами журналистов.    Наш адрес: politikym@lenta.ru.           Редакция оставляет за собой право публикации Ваших материалов.        Редакция не вступает в переписку с корреспондентами.       

2

ПРОКУРАТУРА

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

ЧИТАЙТЕ  В  ТЕМУ

 

ЗАСЕДАНИЕ ВЕРХОВНОЙ РАДЫ № 38

Сесійний зал Верховної Ради України

17 квітня 2003 року, 16.00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЛИТВИН В.М.

ГОЛОВА. Запросіть народних депутатів до сесійної зали. Шановні колеги! Прошу займати свої місця для роботи. Прошу підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему "Рада".

16:01:45

Зареєструвалося -384

В залі зареєстровано 384 народних депутатів. Вечірнє засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Зараз ми переходимо до розгляду питання про обрання суддів. Від комітету, будь ласка, Микола Васильович Оніщук. Прошу уваги, шановні колеги.

16:02:28

ОНІЩУК М.В.

Шановний Голово! Вельмишановні народні депутати! Шановні кандидати на посади обрання суддів на безстроково! До Верховної Ради України поступило подання Голови Верховного суду України...

ГОЛОВА. Одну хвилиночку, Миколо Васильовичу. Шановні колеги! Я прошу вас зосередитися, прослухати. І давайте домовимося таким чином. Називатися будуть прізвища кандидатів на посади суддів безстроково, якщо застереження є, ви піднімаєте руку, ми тоді будемо домовлятися таким чином: окремо будемо голосувати по тим суддям, по яким є застереження. Тому прошу слухати уважно, щоб потім не виникало запитань. А краще щоб їх не було. Дякую.

ОНІЩУК М.В. Я продовжую. Шановні колеги, Комітет з правової політики Верховної Ради досить ретельно розглянув усі подання. Мова йде про обрання суддів місцевих судів загальної юрисдикції та суддів апеляційних судів загальної юрисдикції щодо обрання їх безстроково. Всі, хто зараз буде оголошений і знаходиться в списку для розгляду - це ті кандидати для обрання суддями безстроково, які пройшли комітет, наголошую на цьому вам, шановні колеги. Ті кандидати на обрання суддів які в комітет не пройшли чи з приводу яких утворені комісії для додаткового розділу, у даному списку є відсутніми. Прошу хвилинку уваги, шановні колеги. Сьогодні досить велика кількість суддів, близько 150-ти, тому я прошу вас зосередитися. Проект постанови Верховної Ради України про обрання суддів. Відповідно до пункту 27 статті 85 та частини першої статті 128 Конституції України Верховна Рада постановляє: обрати на посади суддів безстроково апеляційного суду Дніпропетровської області: Барильську Аллу Петрівну, Карнаух Валентину Володимирівну, Литвиненко Валентину Олексіївну, Ляховську Ірину Євгенівну, Митрофанову Любов Василівну, Шніпову Любов Григорівну. Апеляційного суду Донецької облаасті: Бархову Людмилу Леонідівну, Власенко Людмилу Іванівну, Д'яченко Валерія Миколайовича, Ігнатолю Тетяну Григорівну, Козлова Олександра Михайловича, Кочегарову Ларису Миколаївну, Найдьонову Валентину Андріївну та Шаріну Тетяну Олексіївну. Апеляційного суду Житомирської області: Худякова Андрія Михайловича; апеляційного суду Запорізької області Ємця Анатолія Анатолійовича; апеляційного суду Івано-Франківської області - Кукурудзу Богдана Івановича; апеляційного суду Кіровоградської області - Поступайла Наталю Іванівну, Школярова Віктора Федоровича;апеляційного суду Київської області - Суханову Єлизавету Миколаївну; апеляційного суду Тернопільської області - Максимовича Юрія Андрійовича; апеляційного суду Херсонської області - Бугрименка Володимира Григоровича, Буженко Наталію Вікторівну, Заїченка Володимира Леонідовича, Ковальову Наталю Миколаївну, Ратушну Вікторію Олександрівну, Черству Єлизавету Олександрівну та Чупину Станіслава Павловича; апеляційного суду Чернівецької області - Половінкіну Наталю Юріївну та Чмиря Івана Харитоновича; апеляційного суду Чернігівської області - Мельниченка Юрія Володимировича та Осидача Миколи Миколайовича, а також Шемиць Наталю Вікторівну.

Шановні колеги, переходимо до розгляду подальшого, до призначення місцевих судів: місцевого Алуштинського міського суду Автономної республіки Крим... ГОЛОВА. Так що, Микола Васильович?

ОНІЩУК М.В. Володимире Михайловичу, є пропозиція, оскільки пойменовані судді до апеляційних судів, зауважень не було, проголосувати по них окремо.

ГОЛОВА. Шановні колеги, давайте таким чином. Вся постанова, давайте всю постанову читайте, потім голосувати. У нас же постанова є, ми ж не можемо перевірялося як прокуратурою, радою суддів і іншими інстанціями, всі рішення були без будь-яких порушень з мого боку.

ГОЛОВА. Позиція комітету.

ОНІЩУК М.В. Шановні колеги, Павло Олександрович Гвоздик працює головою суду і ми дуже ретельно досліджували в комітеті з огляду і на цю обставину скарги, які надійшли від народних депутатів. і зокрема ця справа про ЗАТ "Світлиця" про яку сьогодні йшла розмова, досить ретельно розбиралася і в контексті змісту справи можливого рішення, в тому числі і рішення апеляційних та касаційних інстанцій. Буду відвертий, що комітет не знайшов ніяких підстав для того щоб з огляду, принаймні, на цю справу прийняти інше рішення чим те, яке сьогодні прийняли. А саме - рекомендувати Павла Олександровича Гвоздика для обрання.

ГОЛОВА. Я ставлю на голосування, прошу уваги. Про обрання Гвоздика Павла Олександровича, місцевий Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області суддею безстроково. Прошу голосувати.

ОНІЩУК М.В. Прошу підтримати.

16:42:54 За-203

ГОЛОВА. Рішення не прийнято.

Шановні колеги, я просто звертаюся до вас: або ви не витягуйте у людей нерви, у судді, або скажіть, що не хочете працювати, або голосуйте якщо немає претензій до людини. Скуртов Михайло Іванович. Одеська область. Будь ласка, Калінчук Василь.

16:43:30

КАЛІНЧУК В.А. Дякую. Микола Васильовичу, у мене буде перше до вас питання, а потім вже до Скуртова. Я взагалі з великою повагою відношуся до суддівського корпусу в цілому і кожного судді окремо, але у мене запитання до вас, до першого заступника голови комітету. Чи розглядав комітет скаргу-заяву голови Ананьївської районної профспілки працівників освіти і науки, він же голова Ананьївської організації товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка Чміля, в якій він порушує чотири питання по судді Ананьївського району Скуртова Михайла Івановича і чи запросив комітет на прохання цього ж заявника Чміля, матеріали з цих питань з Любашівської прокуратури Одеської області, яка вела перевірку цих фактів. І як голосував комітет по цій кандидатурі? Дякую. Це для вас, а потім Скуртову я задам.

ОНІЩУК М.В. Дякую. Шановні колеги, насправді дійсно, по Скуртову Михайлу Івановичу було досить багато матеріалів для аналізу і ми утворили для цього випадку навіть спеціальну робочу комісію, яка ретельно вивчила всі подані матеріали.  І на самому засіданнікомітету керівник цієї робочої комісії доповідав всі матеріали з точки зору того чи є підстави, і чи були у діях, зокрема Скуртова якісь причини ..... правосуддя ті чи інші порушення, які могли б виступати підставою для нерекомендації його щодо обрання. мушу вам сказати, що всі ті рішення, які приймалися Скуртовим,насправді апеляційна інстанція потім підтверджувала це рішення, тобто по суті розгляду справ він не допускав помилок. Можливо були якісь в ході розгляду процесуальні порушення, які у сторін склалися враження про його необ'єктивність,але насправді матеріали перевірки засвідчили, що підстав у комітету відхилити його кандидатуру не було. Тому ми вносимо рекомендацію саме про те, щоб його рекомендувати.

ГОЛОВА. Будь ласка, ваші запитання до Скуртова.

16:45:32

КАЛІНЧУК В.А. Михайло Іванович, я до вас звертаюся. Матеріали перевірки відносно вас, як голови Ананіївського районного суду були направлені прокуратурою області до кваліфікаційної комісії суддів Одеського апеляційного суду для порушення питання про притягнення вас до дисциплінарної відповідальності згідно з статті 131 Закону України "Про статус суддів". Скажіть, розглядалося це питання, якщо можете скажіть за що. І яке дисциплінарне покарання ви отримали. Дякую.

ГОЛОВА. Будь ласка, Михайло Васильович Скуртов.

СКУРТОВ М.В. Шановні депутати! Дійсно був такий запис прокуратури, але відповідь давав голова апеляційного суду Влоніченко Анатолій Васильович і копія цієї відповіді знаходиться в профільному комітеті, який давав рекомендації про моє призначення. Там не знайшли підстав для проведення якогось !!!!!!!!!!!!!! Тобто, я не порушував присяги судді. ГОЛОВА. Будь ласка, позиція комітету остаточно. Козаченко, будь ласка.

16:46:39

КОЗАЧЕНКО О.О.

Шановні колеги! Я хочу привернути вашу увагу до ситуації, яка склалася навколо судді Скуртова. Коли колеги в залі висловлюють ті чи інші зауваження до професійної частини роботи суддівського корпусу, то це зрозуміло всім нам в залі, що не так пікантно обходиться ситуація, що пред'являється пану Скуртову. Адже, коли намагаються на місцевому рівні покарати суддю, який не згоден з тим, щоб виконувати свої професійні обов'язки з порушенням закону і на "кухню" його починається травля, то це виноситься в зал. Фактично те, що сьогодні тут закидають панові Скуртову - це стосується членів його родини, а не його особисто. То, як ми можемо на це реагувати. Я прошу, проголосувати і підтримати цю кандидатуру. Це нормальна, високопорядна, професійна людина. Прошу підтримати цю кандидатуру. Дякую.

ГОЛОВА. Комітет, будь ласка.

ОНІЩУК М.В. Ще раз наголошую на тому, що ми досить ретельно вивчали справу по судді Скуртову. І немає ніяких підстав, щоб він не був рекомендований. Більше того, я наголошую вашу увагу на наступному. В зал сюди не вносяться для розгляду судді, які з якихось причин у членів комітету викликають сумніви. А так як ви тут у залі відкладаєте, коли говорите про суддю, що суддя має якісь сумніви і просимо його розглянути окремо, так і в комітеті: якщо у когось із членів комітету виникає сумнів, то ми відкладаємо, утворюємо робочу комісію і додатково потім розглядаємо. Тому я вас прошу мати це на увазі. По судді Скуртову було детально проаналізовано всі елементи скарг, які на нього поступили, і ми не найшли ніяких підстав для того, щоб відхилити його кандидатуру. Прошу підтримати.

ГОЛОВА. Так, я ставлю на голосування про обрання Скуртова Михайла Івановича в місцевий Ананівський районний суд Одеської області суддею безстроково. Прошу голосувати.

16:49:02

За-214. Рішення не прийнято. Овдієнко Володимир Володимирович, Зміївський районний суд Харківської області. У кого були зауваження? Хто?

Владимир Седов, специально для Одесского Политикума

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

НАВЕРХ

Все права на информацию защищены  © "Одесский Политикум" 2010