Герб Одессы - Одесский Политикум Флаг Украины - Одесский Политикум

У  нас  Вы  сможете  найти  всегда то,  о  чем  другие  молчат...                   Редакция принимает к опубликованию материалы, от солидарных с нами журналистов.    Наш адрес: politikym@lenta.ru.           Редакция оставляет за собой право публикации Ваших материалов.        Редакция не вступает в переписку с корреспондентами.       

2

ГРУППИРОВКА ФРОНТ ПЕРЕМЕН

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

ЧИТАЙТЕ  В  ТЕМУ

 

 СОЦИАЛИЗМ ПО - ОДЕССКИ. БАНКИР В ЕВРЕЙСКОМ ИНТЕРЬЕРЕ. ЧАСТЬ 3: На підставі  ЦЬОГО діяв банк ?

...Все крупные состояния нажиты нечестным путем...

 И. Ильф и Е. Петров

Вадим Мороховский - местный социалист и председатель правления ОАО "Пивденный" и попечительского совета еврейской школы "ХаБаД", финансовый спонсор и основатель одесского "Фронта перемен" - Одесский Политикум

Вадим Мороховский - местный социалист и председатель правления ОАО "Пивденный" и попечительского совета еврейской школы "ХаБаД", финансовый спонсор и основатель одесского "Фронта перемен"

АБ «Південний» перерахував гроші з рахунку своїх клієнтів не маючи на це жодних законних підстав.

Останнім часом все частіше в засобах масової інформації можна почути про спори між банками та їх клієнтами. В більшості випадків мова йде про кредитні зобов’язання та про суперечки хто кому і що винен. В таких випадках правим, майже завжди, залишається банківська установа. Однак, є випадки зухвалого зловживання своїм становищем та обману власних клієнтів самими банками. І якщо опустити емоційний окрас та сказати більш юридичною мовою, то власне кажучи це дії, що згідно з Кримінальним кодексом України підлягають під статтю з помітною назвою: «Шахрайство».

Так, нещодавно до редакції «Юридичної газети» надійшли матеріали справи, в яких досить чітко прописуються шахрайські дії керівництва акціонерного банку «Південний». Однак чи покарають винних – залишається під досить великим питанням, тому, що винні особи мають впливових покровителів у правоохоронних органах та органах прокуратури.

ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ...

Пивденному НЕТ - надпись - Одесский Политикум08 жовтня 2009 року з розрахункового рахунку ТОВ «ТД «Юг-Стекло», відкритого в Дніпропетровській філії АБ «Південний», посадовими особами банку були викрадені грошові кошти, що належать ТОВ «ТД «Юг-Стекло» в сумі 336 088,71 доларів США.

Варто зазначити, що при цьому жодних розпоряджень на перерахування грошових коштів ТОВ «ТД «Юг-Стекло» не подавало і будь-які підстави для перерахування грошових коштів з рахунку ТОВ «ТД «Юг-Стекло» були відсутні.

У своїх діях працівники АБ «Південний», що здійснили таку операцію, спиралися на нібито існуючий договір поруки від 20.12.2007 року, що був укладений між ТОВ «ТД «Юг-Стекло» та Акціонерним банком „Південний”.

Пан Докукін – керуючий ТОВ «ТД Юг-Стекло» запевняє, що ТОВ «ТД «Юг-Стекло» подібного договору поруки не підписувало, і згадане вище списання коштів АБ «Південний» вважає безпідставним. Про що він і повідомив листом керуючого філією АБ «Південний» Ремізова Сергія Валерійовича, у якому вимагав пояснень про списання коштів та надання відповідного договору поруки, згідно з яким відбулося списання коштів.

 Лист керуючого філією АБ «Південний» Ремізова Сергія Валерійовича - Одесский Политикум Постановление о возбуждении уголовного дела против банка "Пивденный" - Одесский Политикум

Постановление про отказ уголовного дела по факту действий банка "Пивденный" - Одесский ПолитикумУ своїй відповіді 12 жовтня 2009 року директор дніпропетровської філії банку надав наступне пояснення: кошти, що були перераховані з рахунку ТОВ «ТД «Юг-Стекло» списані на підставі договору поруки від 20.12.2007 року. Виконати прохання про надання копії цього договору керівникові ТОВ «ТД «Юг-Стекло» пан Ремізов не може з тієї причини, що відповідний документ знаходиться в головному відділені АБ «Південний» в м. Одесі. А також, зазначив, що саме головний офіс і ініціював списання суми більше ніж триста тисяч доларів з рахунку ТОВ «ТД «Юг-Стекло».

Досить цікава відповідь, особливо з врахуваннями такої суми, неначе у відділенні кожного дня списують кошти не з тих рахунків і не бачать в цьому нічого поганого – ну така собі «невеличка» помилка банку, а може зовсім і не помилка – головний офіс краще розбирається в таких тонкощах.

Однак, нам не зрозуміло, чому у наш час розвитку комп’ютерних технологій, баз даних та безумовно Інтернету, пан Ремізов не зміг скористатися відкритою комп’ютерною мережею власного банку і роздрукувати цей «невловимий» договір поруки. Виникає ще одне запитання: а на яких же підставах діяли працівники банку, коли перераховували кошти з рахунку фірми? Якщо ніхто цього договору в очі не бачив, то взагалі навіщо було робити таку банківську операцію? Так, може ініціатива і йшла з головного офісу, однак саму операцію здійснила філія. Невже просто по усній вказівці керівництва? В таке мало віриться, враховуючи те, що операцію робив банк – юридична особа, що має всі свої дії підкріпляти письмово.

Коли ж Артем Докукін звернувся з нотаріальним запитом до Голови правління АБ «Південний» Вадима Вікторовича Мороховського з тією ж вимогою – надати копію договору, на підставі якого були списані кошти з рахунку ТОВ «ТД «Юг-Стекло», то відповідь Голови правління була досить неординарна. Виявляється договір від 20.12.2007 року був підписаний ТОВ «ТД «Юг-Стекло» особисто, у двох примірниках та скріплений печаткою ТОВ «ТД «Юг-Стекло», а тому оригінал повинен бути у ТОВ «ТД «Юг-Стекло».

Тобто виходить, що навіть в головному офісі не бачили договір поруки за яким перерахували досить значну суму грошей. Адже, якби у банка був цей документ, то можна було надати дублікат та завірити печаткою банку. Невже голова правління не знає таких елементарних речей? Навіть якщо у ТОВ «ТД «Юг-Стекло» є одна копія, то де поділася друга, на підставі якої діяв банк?

ДОПОМОГА ВІД ПРАВООХОРОНИХ ОРГАНІВ ?

Після усіх невтішних спроб повернути кошти, які так і не надійшли на депозитний рахунок, пан Докукін вимушений був звернутися до правоохоронних органів. Так, 26 жовтня 2009 в Жовтневому РВ ДГУ УМВС України була порушена кримінальна справа за фактом шахрайства відносно посадових осіб АБ «Південний».

Однак, через три дні за усним розпорядженням прокурора Дніпропетровської області Михайла Косюти. (Зазначимо, також, що пан Косюта являється колишнім прокурором Одеської області. Досить дивний збіг, чи не так?) Але повернемося, до офіційної версії. Згідно з нею прокуратура Жовтневого району м. Дніпропетровська відмінила постанову про порушення кримінальної справи посилаючись на принцип територіальної належності. Тобто справу необхідно було порушувати в Бабушкінському районному відділі внутрішніх справ м. Дніпропетровська.

Після того, як постанова про порушення кримінальної справи за фактом шахрайства проти посадових осіб була винесена в Бабушкінському районному відділі внутрішніх справ м. Дніпропетровська, то й слідчий, що порушував справу не зміг ознайомитись з договором поруки. Банк відмовився надати цей договір і цього разу посилався на неможливість розголошувати «банківську темницю».

Може й можна було б якось застосувати на практиці цю норму, якби потерпілою особою в справі не виступала особа зацікавлена в розкритті цієї «банківської таємниці».

ЯК ПОДІЇ РОЗГАРТАЛИСЯ У СУДІ

Представники банку "Пивденний" не надати документ Індустріальному районному суду м. Дніпропетровська - Одесский ПолитикумОднак, коли 14 грудня 2009 року оригінал договору поруки був витребуваний у головного офісу АТ «Південний» Індустріальним районним судом м. Дніпропетровська (згідно з Законом України «Про банки і банківську діяльність» № 2121-14 в редакції від 7 грудня 2000 року суд має право вимагати надати подібну інформацію), то і тут Голова правління АБ «Південний» Вадим Мороховський не зміг надати документ.

Голова правління на цей раз посилався на те, що договір поруки зараз знаходиться у адвоката Адвокатської компанії «Оптима», а той в свою чергу знаходиться у відпустці.

Тут чомусь на думки приходить таке порівняння: а якщо хворому слід робити термінову операцію, від якої залежить його життя. А йому на це кажуть: «Ви почекайте, хірург у відпустці, коли прийде не знаємо». І нічого страшного, що в лікарні є інші лікарі-хірурги. Потрібно дочекатися саме цього. Хоча такий хворий може і не дочекатися.

Дійсно, в нашому випадку мова не йшла про життя або смерть людини, однак, виправдання, мовляв, адвокат зараз у відпустці, звучить вкрай безглуздо.

Коли ж на наступному засіданні, що відбулося в березні 2010 року, Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська знову звернувся до АБ «Південний» з вимогою надати договір, то цього разу представники Банку не змогли надати документ, посилаючись на те, що він був вилучений прокуратурою і залучений до матеріалів кримінальної справи.

Вивчаючи матеріали справи мимоволі задаєшся питанням - а чи був взагалі договір? Виходить, що АБ «Південний» впродовж 7 місяців не зміг надати договір поруки нікому з зацікавлених сторін, що був укладений ще у 20.12.07 р. Тобто фактично, зважаючи на відсутність юридичного підтвердження своїх дій керівництво АБ «Південний» привласнив гроші ТОВ «ТД «Юг-Стекло» не маючи на те жодних законних підстав.

ТО ХТО Ж ВИННИЙ?

Вся ця справа могла б бути давно вирішена на користь постраждалої особи, однак АБ «Південний» не даремно діяв так зухвало. Тут чітко можна простежити зацікавленість високих чинів прокуратури Дніпропетровської області у сприянні незаконній діяльності керівництва АБ «Південний».

 Так, коли вдруге була порушена кримінальна справа вже з дотриманням принципу територіальної належності, а саме - в Бабушкінському районному відділі внутрішніх справ м. Дніпропетровська, то 1 грудня за рішенням прокуратури цього ж району була відмінена постанова про порушення. Підстава взагалі здається смішною – в матеріалах справи відсутня банківська довідка відносно курсу долара.

Відмова районного відділу внутрішніх справ м. Дніпропетровська в порушенні кримінальної справи - Одесский ПолитикумІ хоча в нашій країні курс долара знає кожний школяр, але працівники прокуратури Дніпропетровської області під керівництвом пана Косюти не змогли впоратися з таким простим арифметичним завданням як підрахунок незаконного заволодіння близько 2,5 млн. грн, справу знову закрили.

Однак, і це ще не все. 30 грудня 2009 року Бабушкинський районний відділ внутрішніх справ м. Дніпропетровська знов відмовляє в порушенні кримінальної справи. І цього разу слідчий, що вів справу не побачив в діях посадових осіб АБ «Південний» наміру заволодіти коштами. Тобто грошей ТОВ «ТД «Юг-Стекло» ніхто не повернув, але наміру заволодіти їх коштами не було.

 Проте, слід зазначити, що цю постанову скасовано прокуратурою області 11 січня 2010 року.

Але при цьому, посилаючись на такі незначні підстави для закриття кримінальної справи працівники прокуратури повели себе зовсім іншим чином, коли до них звернулися представники АБ «Південний».

Так, 18 грудня 2009 року прокуратурою м. Дніпропетровська була порушена кримінальна справа за фактом зловживання посадовими особами АОЗТ «ХК Укренергоснаб» своїм службовим становищем. Ці посадові особи начебто отримали в АБ «Південний» кредит на підставі бізнес-плану, який включав свідомо неправдиві відомості.

В рамках цієї кримінальної справи була проведене виїмка документів, що стосуються діяльності ТОВ «ТД «Юг-Стекло». Такі дії слідчий виправдовував посиланнями на те, що ТОВ «ТД «Юг-Стекло» незаконно розпоряджалося майном, яке знаходилося під заставою відповідно до кредитного договору.

Таким чином, компанія, з рахунків якої незаконно були перераховані кошти опинилася під тиском з боку посадових осіб АБ «Південний».

Виходить, що акціонерний банк «Південний», при підтримці з боку високих чинів в правоохоронних органах таким же чином може привласнити гроші й інших своїх клієнтів. І більш того, цих клієнтів почнуть переслідувати в кримінальному порядку, не давати їм нормально вести господарську діяльність лише на підставі досить сумнівних заяв з боку АБ «Південний».

Ми неодноразово зверталися до керівництва АТ «Південний» з проханням прокоментувати події, що висвітлені в цій статті. Після довгих розмов представники банку відмовилися надавати будь-які коментарі з даного питання, навіть ставлячи під сумнів відповідь після письмового запиту від редакції.

При подготовке материала были использованы ссылки на ресурсы:

http://raidukraina.net/node/28  http://tristar.com.ua/2/company/1202744950.html  http://bank.com.ua/about_bank/press/og_dela/

http://www.jewukr.org/observer/jo07_26/p0601_r.html  http://www.misto.odessa.ua/index.php?u=vlast/gorsovet/deputat119

http://www.jewukr.org/observer/jo07_26/p0601_r.html

17.08.2019

Виктор Сухоруков по материалам интернет - издания ТРЦ "Украина",  специально для Одесского Политикума


От редакции:

Рекомендуем потенциальным клиентам присмотреться к этому банку по внимательнее. Вадим Мороховский - является депутатом Одесского городского совета V созыва от СПУ, председатель правления ОАО "Пивденныйпредседатель попечительского совета еврейской школы "ХаБаД". Политический перебежчик и основатель одесского Фронта Перемен.

Дмитрий Надзоров, специально для Одесского Политикума

Читайте и смотрите в тему:

10.06.10 - СОЦИАЛИЗМ ПО - ОДЕССКИ. ЧАСТЬ 3. БАНКИР В ЕВРЕЙСКОМ ИНТЕРЬЕРЕ: Банк "Пивденный" - рейдер. РАССЛЕДОВАНИЕ -  ВИДЕОФАКТ

6.06.10 - СОЦИАЛИЗМ ПО - ОДЕССКИ. ЧАСТЬ 2. БАНКИР В ЕВРЕЙСКОМ ИНТЕРЬЕРЕ: Как банк «Пивденный» ворует деньги своих клиентов

РЕЙДЕРСКИЕ ЭТАПЫ ОДЕССКИХ ФРОНТОВИКОВ: РОГА И КОПЫТА ОДЕССКОГО "СТАЛЬКАНАТА" БЕЗ КУПЮР

25.01.12 -«Фронт змін»: партия с капиталом в 306 миллионов, но без мебели

21.04.11 - ВОРОВСКИЕ ОРБИТЫ ФРОНТА ПЕРЕМЕН: Одесские пляжи берут в аренду по 33 копейки за квадратный метр (ДОКУМЕНТЫ)

 

<<< НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

НАВЕРХ

Все права на информацию защищены  © "Одесский Политикум" 2011